Polish (Poland)Hungarian (formal)

Białaczka - sprawdź czy nie weszła ci w krew Wyróżniony

 

bial JPG 240x240 q85

Akcja „Białaczka - sprawdź czy nie weszła ci w krew”, była zorganizowana przez Fundację Urszuli Jaworskiej i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Miała na celu zachęcić społeczeństwo do regularnego wykonywania badań morfologicznych krwi, które stanowią podstawowe badanie w profilaktyce chorób hematologicznych.

W ramach kampanii mieszkańcy 13 miast Polski mogli wykonać bezpłatne badania krwi. Przebadano ponad 2,5 tys. osób – u 801 wykryto różne nieprawidłowości składników krwi. W zależności od stanu zdrowia, niektórzy zostali skierowani na dalsze badania, inni od razu dostali skierowanie na pilne leczenie szpitalne.


INSTYTUT PRAW PACJENTA I EDUKACJI ZDROWOTNEJ to powstała w 2004 r. fundacja, powołana przez księdza Arkadiusza Nowaka. Działalność Instytutu jest przede wszystkim ukierunkowana na wspieranie rozwiązań systemowych dążących do poprawy sytuacji pacjentów, zwiększenia świadomości obywatelskiej w dziedzinie praw pacjenta oraz polityki zdrowotnej państwa.  Ponadto Instytut realizuje swoje zadania statutowe poprzez prowadzenie kampanii społecznych i edukacyjnych, organizowanie debat publicznych, konferencji, szkoleń oraz innych wydarzeń związanych z problematyką ochrony zdrowia. Zakres działalności Instytutu obejmuje także doradztwo prawne dla pacjentów oraz dla reprezentujących ich interesy organizacji pozarządowych.

poradnik jpg

 

 

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
02-002 Warszawa, ul. Nowogrodzka 62A l. 315,
tel.: (0 22) 474 15 22, faks: (0 22) 474 15 23
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;  www.prawapacjenta.eu

 

Polecane materiały video