Polish (Poland)Hungarian (formal)

Tantum Rosa

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja okolic intymnych. Specyficzna budowa, niska tolerancja na kontakt z bakteriami z zewnątrz, częste zmiany hormonalne, menstruacje – wszystkie te czynniki (i wiele innych) narażają nas na infekcje, które w ciągu swojego życia przechodzi ¾ kobiet. Naturalna wydzielina, wydostająca się z pochwy, może stanowić idealne środowisko dla rozwoju bakterii wywołujących stany zapalne, grzybice itp. Również podczas kontaktów płciowych jesteśmy narażone na podrażnienia oraz zakażenia. Sama woda i mydło nie wystarczą do utrzymania higieny, ponieważ wysuszając okolice intymne mogą pogorszyć ich stan, nie usuną także wszystkich mikroorganizmów. Dlatego aby zadbać o odpowiednią pielęgnację, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty.

       obrazej tantum          

               ulotka
              

Zobacz ulotkę w PDF

                            

Szczególnej pielęgnacji wymaga krocze kobiet rodzących siłami natury. W większości przypadków niezbędne jest bowiem jego nacięcie, w wyniku którego powstaje rana, mogąca dawać takie dolegliwości jak: ból, świąd czy pieczenie. Ponadto stanowi ona potencjalne ognisko infekcji. Ryzyko infekcji zwiększa dodatkowo poporodowe krwawienie z dróg rodnych, stanowiące świetną pożywkę dla różnych drobnoustrojów. W celu zminimalizowania dyskomfortu kobiety po porodzie, aby mogła cieszyć się chwilami spędzonymi z maleństwem, należy zastosować miejscowo działający lek, który zmniejszałby objawy stanu zapalnego, a jednocześnie byłby bezpieczny dla karmiącej matki i dziecka.

Lekiem, który pomoże nie tylko świeżo upieczonym mamom w trudnym okresie poporodowym, ale także każdej kobiecie chcącej odpowiednio zadbać o swoją higienę intymną, jest Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy). Jest to preparat do przemywania okolic krocza, działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz antyseptycznie, dzięki czemu zapobiega infekcjom, a po porodzie zmniejsza ryzyko zakażenia rany.

Tantum Rosa to lek bezpieczny. Zmniejsza uczucie bólu, świądu, pieczenia, oraz obrzęk okolic intymnych, skraca także czas występowania wymienionych dolegliwości, szczególnie w okresie połogu. Zapobiega infekcjom, delikatnie pielęgnuje wrażliwe okolice intymne, dbając o ich codzienną higienę.

Tantum Rosa można nabyć bez recepty w każdej aptece.


 

Lek Tantum Rosa można przygotować bardzo prosto i szybko: zawartość jednej saszetki po prostu rozpuścić w 0,5 litrze przegotowanej, letniej wody. Tak przygotowanym roztworem Tantum Rosa należy przemywać krocze od 1do 2 razy na dobę. Lekarz zalecić może inne dawkowanie.

Lek Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy) można stosować także w przypadku zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, oraz profilaktycznie przed- i po operacjach ginekologicznych.

                                              obrazek tantum 2         

Potwierdzeniem skuteczności preparatu jest kilkuletnie doświadczenie lekarzy oraz położnych w Polsce i zagranicą, a także liczne badania kliniczne. Między innymi jest to wieloośrodkowe badanie przeprowadzone na grupie ponad 500 kobiet, w które zaangażowano 11 renomowanych klinik i szpitali położniczych z całej Polski. Próba wykazała, że przemywaniu krocza przynajmniej dwa razy dziennie preparatem Tantum Rosa charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybkością działania w znoszeniu dolegliwości (ból, obrzęk, świąd, pieczenie) okolic intymnych, w pierwszych dniach po porodzie w porównaniu ze standardową higieną krocza – woda z mydłem.


Więcej na temat dbania o higienę intymną kobiet dowiesz się na stronie:

 

www.tantumrosa.pl

Polecane materiały video

Tantum Rosa test tytuł